Bijbels Beraad Vlees/Vis presenteert Frankfurtverklaring: ‘Het is hoog tijd dat ook over vleesconsumptie belijdend gesproken wordt’

Vegetarisme en veganisme zijn vrijwel geheel ingeburgerd in de samenleving. Niet iedere Bijbelgetrouwe christen is daar echter even gelukkig mee. Recentelijk richtte een groep verontruste christenen daarom Bijbels beraad V/V op. Wat begon als een kleine werkgroep is inmiddels uitgegroeid tot een grootschalige beweging. Om hun ideeën over Bijbelse vleesconsumptie en de zonde van het vegetarisme/veganisme voor het voetlicht te brengen presenteert het Beraad nu de Frankfurtverklaring.

‘Frankfurt ligt niet alleen in Duitsland, het land waar de reformatie begon, maar wat veel mensen niet weten: het is ook de hoofdstad van de staat Kentucky, net zoals Nashville de hoofdstad van Tennessee is,’ aldus de initiatiefnemers. ‘Bovendien is Kentucky bekend onder bijbelgetrouwe vleeseters als deel van de naam van een kipgerecht. Ook schijnt Frankfurt van doen te hebben met de naam van een soort worst, de frankfurter. Heel toepasselijk dus.’

Twee van de initiatiefnemers zijn dominee Van der Kluiff (GG) en ouderling De Haan (GGiN).

De Haan: ‘De huidige tendens in onze maatschappij heeft velen in verwarring gebracht. Er is steeds minder ruimte voor de Bijbelse mens, die omnivoor is. Het lijkt soms wel alsof we allemaal herbivoren moeten worden. Ook mensen waarvan je het niet verwacht, blijken er plotseling een vegetarische of veganistische levenswijze op na te houden. Het is hoog tijd dat ook over vleesconsumptie belijdend gesproken wordt!’

‘Wat we bovendien zo verdrietig vinden, is dat vegetarisme ook in onze gezindte stilzwijgend geaccepteerd is,’ vult Van der Kluiff aan. ‘Het begon bij de EO en het ND, waar bij borrels ook tomaatjes en stukjes komkommer te krijgen waren, maar nu horen we zelfs van reformatorische predikanten die op dit onderwerp niet scherp en separerend durven zijn. Met de Frankfurtverklaring willen wij de eerlijke doch scherpe Bijbelse boodschap op dit onderwerp weer laten klinken.’

Hij vervolgt: ‘Als mensen deze zondige weg daadwerkelijk gaan, mogen we dat niet tolereren’. Tegelijkertijd benadrukt de predikant dat er pastoraal gehandeld moet worden: ‘Ik geloof persoonlijk dat genezing mogelijk is, maar ook dat moeten we in afhankelijkheid beleven. Niet iedereen wordt hier op deze aarde bevrijd van zijn vegetarische gerichtheid. Het is al winst als iemand een keer een kipnugget of bitterbal pakt op een feestje waar geen vegetarisch garnituur is.’

Dit is een ingezonden artikel. Veel dank aan de auteur! Ook inzenden? Mail naar [email protected] 

Eén reactie

  1. Onze gemeente ziet vegetarische en veganistische gerichtheden als uitingen van de veelkleurigheid van de schepping. Deze broers en zussen zijn van harte welkom in onze gemeente.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *